На срещата, която се провежда от 21 до 26 април, присъстват делегации от 190 държави.
В делегацията на Нигерия са включени главни изпълнителни директори на финансови институции, представители на частния сектор, организации на гражданското общество, неправителствени организации и други заинтересовани страни.
Срещата има за цел да насърчи глобалната макроикономическа финансова стабилност, като наред с това дългогодишната мисия на МВФ ще предостави политически съвети, наблюдение на икономиките на страните членки и финансова помощ на държави, изправени пред проблеми с платежния баланс.
Срещите в рамките на събитието ще се съсредоточат върху изграждането на по-балансирана и по-устойчива световна икономика, която да може по-добре да устоява на икономически сътресения и да насърчава устойчивото развитие.
Конкретните дейности на срещата включват също така анализ на световната икономика, провеждане на двустранни консултации с държавите членки и предоставяне на подкрепа на страните за ориентация в икономическите предизвикателства.
Глобалните икономически перспективи, глобалната финансова стабилност и изкореняването на бедността също са сред темите на срещата. Очаква се в рамките на събитието МВФ да публикува и своите доклади за световните икономически перспективи и глобалната финансова стабилност.
На срещата ще бъдат обсъдени и необходимостта от реформи на световната финансова архитектура в подкрепа на развиващите се страни, както и изкореняването на бедността. Друга ключова тема е икономическото въздействие на изменението на климата върху държавите.
(Тази информация се разпространява по споразумение между БТА и НАН)