Министърката на вътрешните работи Нанси Фезер, която обяви данните по време на посещение в антитерористичен център в Берлин, заяви, че статистиката все още е предварителна.
Според Холгер Мюнх, шефът на Федералната криминална служба на Германия (BKA), все още не е ясно колко от инцидентите са свързани с антисемитизъм.
Досега малко под 500 инцидента могат да бъдат ясно класифицирани като антисемитски престъпления, каза Мюнх.
Около 30 % от инцидентите са свързани с материални щети, каза Мюнх, а подстрекателството - включително подстрекателски забележки, публикувани онлайн - съставлява около 15 %.
"Броят на престъпленията с насилие е в средния трицифрен диапазон", каза Мюнх. "Това също е висок процент."
Полицейският шеф заяви, че по време на забранените пропалестински протести и митинги в германските градове, особено в Берлин, са извършени няколкостотин престъпления с насилие, много от които са свързани със сблъсъци с полицията или опити за съпротива при арести.
Фезер посочи, че германските власти се "борят с отвратителната терористична пропаганда", като предприемат действия срещу пропалестинските протести и онлайн коментарите, изразяващи подкрепа за ислямистката войнствена групировка "Хамас". Министърката допълни, че BKA вече е наредила на услугата за съобщения Teлеграм да премахне 98 канала, а от 7 октомври насам са изпратени още 500 искания до онлайн доставчици за изтриване на съдържание.
Към момента няма констатации, които да сочат конкретна заплаха за израелски или еврейски институции, но германските власти заявиха, че според тях е налице "ситуация на висока абстрактна заплаха".